PIGMENTY

 

Firma Long-Time-Liner® zbiera doświadczenie w produkcji pigmentów do makijażu permanentnego od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Farby pigmentacyjne oferowane do metody Conture® Make up produkowane są w warunkach sterylnych we własnym laboratorium firmy LONG-TIME-LINER® w Monachium.

Wszystkie barwniki posiadają certyfikat i spełniają standardy EEC i FDA, dotyczące zawartości metali ciężkich oraz zanieczyszczeń organicznych. Zastosowane materiały odpowiadają całkowicie rozporządzeniom kosmetologicznym. Zastosowane farby to sterylne, antybakteryjne, nieorganiczne pigmenty (żelazo i tlenki tytanu) pochodzenia mineralnego, uzyskujące certyfikaty, oraz spełniające międzynarodowe normy i rozporządzenia dotyczące produktu medycznego.

Pigmenty Conture® 2000 pod względem alergologicznym i toksykologicznym nie budzą żądnych zastrzeżeń i klasyfikują się jako A 0, spełniają wytyczne standardu pigmentacji medycznej czyli mogą być stosowane do pigmentacji rekonwalescencyjnej, kamuflażowej i pigmentacji odnawialnej.